Wstęp do strategii oświatowej

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno wyszedł z inicjatywą napisania strategii oświatowej dla gminy Piaseczno, która w jasny i przystępny sposób ma przedstawić społeczeństwu priorytety samorządu. Piaseczyńska oświata ma niewątpliwie wiele sukcesów, ale stoi przed poważnymi wyzwaniami m.in. dostosowania do zmian demograficznych.

W celu jak najlepszego przygotowania się do tak ważnego zadania, w dniu 1 sierpnia 2013 r. nawiązana została współpraca z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, publiczną placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym prowadzonym przez Ministra Edukacji Narodowej.

Żywe dyskusje na tematy oświatowe wzbudziły chęć włączenia w przygotowanie strategii oświatowej przedstawicieli różnych środowisk. Wierzę, że głębokie uspołecznienie polegające na włączeniu lokalnej społeczności w proces planowania zaowocuje wypracowaniem strategii oświatowej dla gminy Piaseczno nie tylko formalnie, ale wzmocni również odpowiedzialność za jej realizację.

Efektem współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji było dwudniowe spotkanie warsztatowe „Zarządzanie strategiczne, jako skuteczna odpowiedź na wyzwania, jakie stoją przed samorządem terytorialnym – na przykładzie gminy Piaseczno„. Szkolenie zostało sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i odbyło się w dniach 20-21 stycznia 2014 roku w Sulejówku.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:”Calibri”,”sans-serif”; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

05-500 Piaseczno, ul. Kusocińskiego 4
tel. 22 756 72 04

Oświadczenie o dostępności